עמיתים יקרים,

בית איזי שפירא שמח להודיע על קיומו של הכינוס הבינלאומי השישי בארגוננו, שיתקיים ביולי 2015, תחת השם "אחדות ושונות – הלכה ומעשה".

כינוס רב-תחומי זה בתחום המוגבלות הינו יחיד מסוגו ומאפשר שיח בין אנשי מקצוע מדיסציפלינות שונות ולמידה הדדית.
הכינוס הנוכחי יציין 35 שנות עשייה חברתית של בית איזי שפירא בשילוב כוחות של שותפינו לדרך ובהם אנשים עם מוגבלות, בני משפחותיהם, שירותים בקהילותיהם, קובעי מדיניות, מנהלי עמותות עמיתות ואחרים. כולנו מייחלים ופועלים לשיפור איכות חייהם של אנשים עם מוגבלות.

הכינוס הקודם התמקד במיזמים ובמחקרים אודות שילוב וייצוג עצמי של אנשים עם מוגבלות. מודל מחקר הפעולה המשתף ברוח האמרה: "לא עוד מחקר אודותינו בלעדינו", קבל במה מרכזית בתכנית המדעית וזכינו להתוודע למחקרים אשר בצעו אנשים עם מוגבלות קוגניטיבית אודות איכות חייהם, בישראל ובאירופה.

הכינוס הקרוב יתקיים בעידן בו אנו חווים תמורה משמעותית בחייהם של אנשים עם מוגבלות. "שפת הזכויות" קבלה ביסוס בעקבות כינונה של האמנה הבינלאומית של האו"ם בדבר זכויותיהם של אנשים עם מוגבלויות. האמנה, עליה חתומה גם מדינת ישראל, מתרגמת "הלכה למעשה" את מהותו של שוויון לכל. הכינוס הנוכחי יאפשר לנו לקיים שיח אודות התכנים המוצהרים באמנה ומודלים שונים למימושם בארץ ובעולם. כמו כן, נעמוד על הפערים שבין הרצוי והמצוי והשלכותיהם על איכות החיים של אנשים עם מוגבלות.

בכוונתנו לייחד מושבים מיוחדים מותאמים לאנשים עם לקויות למידה מורכבות ומוגבלות שכלית התפתחותית קלה בהם יוכלו להשתתף ולהציג סוגיות קיומיות מהותיות עבורם ומחקרים אותם בצעו.

מומחים מישראל ומרחבי העולם ניאותו להשתתף בכינוס כמרצי אורח במגוון נושאים ובכללם, סטיגמה עצמית, הפלסטיות של המוח, גנטיקה והיבטים רפואיים של מוגבלות, אפוטרופסות וחלופותיה, זכויות אדם ונושאים רבים אחרים. אנו סמוכים ובטוחים כי כינוס זה יהא חוויה מעשירה ומרגשת עבור כולנו.

אנו מזמינים אתכם לקחת חלק פעיל בכינוס כמציגים ולתרום ולהיתרם מחוויה חשובה וייחודית של למידת עמיתים.

דר' דנה רוט דר' בני הוזמי
 יו"ר הכנס יו"ר הכנס

 

 

 להגשת תקצירים, לחץ כאן